Nacházíte se:
Domací stránka
-
ADVENTNÍ KONCERTY 2016
-
Dnes na programu

ADVENTNÍ KONCERTY 2016


Adventní koncerty 2016

Cyklus finančně zaštítil Ústecký kraj z Programu podpory regionální kulturní činnosti na rok 2016.

 

I. adventní neděle 27. 11. 2016

Velký sál Krušnohorského divadla v 19.00

SESTRY HAVELKOVY & ORCHESTR SESTER HAVELKOVÝCH

Vokální trio ve složení Anna Vávrová, Olga Bímová a Petra Kohoutová je pokračovatelem původního sdružení vzniklého v roce 1985 v lůně Originálního pražského synkopického orchestru, kde za mikrofonem stál Ondřej Havelka a na klavír hrál Jiří Gilík. Ten je v současnosti uměleckým šéfem Orchestru sester Havelkových. Repertoár tria se skládá výhradně z písní 20., 30. a počátku 40. let minulého století, které dámy interpretují s autentickou nostalgií a vytříbeným citem pro ducha doby. Kostýmy a průvodní slovo dotvářejí atmosféru jejich vystoupení. V Orchestru sester Havelkových hrají nejlepší jazzmani a skvělí sólisté: Jiří Gilík – pianista, akordeonista, bluesový zpěvák, Petr Kroutil – saxofonista, zpěvák a showman, hot kytarista Jiří Kovář, Zuzana Grosmanová – houslista, violonofonistka, trumpetisté Michal Krása, Jiří Masáček, Jaroslav Navrátil, sweet saxofonista Jan Janda, Antonín Šturma – excentrický basista a Petr Mikeš/ Vladislav Sosna – hráči na bicí nástroje.

Vstupné: 200,- Kč, 220,- Kč, 260,- Kč.

Sleva: Senior pas.

Vstupenky v prodeji od 27. 10.

 

Sobota 3. 12. 2016

Zahradní dům v 16.00

FIVE BRASS – VÁNOČNÍ KONCERT SE SWINGEM

Program žesťového kvinteta se skládá z koled známých ve střední i západní Evropě a skladeb vrcholného baroka a klasicismu. Moderování večera se s noblesou zhostí Vladimír Urban, člen Divadelního souboru Domu kultury Krupka. Závěrečnou část koncertu tvoří vánoční písně z melancholických amerických filmů a panerai replica společně zazpívaná koleda. Nástrojové obsazení: Karel Vencour a Karel Kála – trubka, Pavel Staněk – lesní roh, Michal Černý – pozoun, Milan Podolský – tuba. Všichni umělci jsou členy Severočeské filharmonie Teplice, kde působí jako vedoucí nástrojových skupin, účinkují také sólově a s kvintetem Five Brass sklidili řadu koncertních úspěchů.

Vstupné 100,-

Sleva Senior pas

Vstupenky v prodeji od 3. 11.

 

II. adventní neděle 4. 12. 2016

Kostel sv. Jana Křtitele na Zámeckém nám. 16.00

PAUL BATTO & ONDŘEJ KŘÍŽ

Velkému úspěchu se již několik let těší netradiční adventní koncert, jehož program tvoří skladby bluesového a soulového charakteru spolu se spirituály a gospely v originálním provedení excelentního slovinského kytaristy a zpěváka Paula Batto a vynikajícího mladého klavíristy Ondřeje Kříže.

Vstupné 100,-

Sleva Senior pas

Vstupenky v prodeji od 3. 11.

 

10. 12. - sobota

Zámecké náměstí u příležitosti Vánočních trhů 2016 - 17.00 až 18.30

NEZMAŘI a AUDITE SILETE Krupka

Jedna z nejstarších českých českých folkových skupin (založena v r. 1978) ročně odehraje přes sto koncertních vystoupení v Česku a na Slovensku. Nezmaři jsou charakterističtí vícehlasými vokály s doprovodem akustických nástrojů, repertoár tvoří vlastní písně i světová folková klasika. Kromě plzeňských Port jsou Nezmaři nositeli dvou Zlatých klíčů, prestižní ceny, která se uděluje nejlepší skupině roku v kategorii Folk a Country. Na Zámeckém náměstí se publiku představí se speciálním hostem, smíšeným pěveckým sborem Audite Silete z Krupka.

bez vstupného

 

III. adventní neděle - 11. 12.

Zámecké nám. u příležitosti Vánočních trhů 2016 - 16.00

KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA MOST

Krojovaná lidová muzika má ve svém repertoáru písně našich dědů a babiček, o kterých ani netušíme, že je známe. Temperamentní hudba, jaká se při lidových veselicích a společenských událostech hrála nejenom v podkrušnohoří. Kapelu tvoří skvělí muzikanti, kteří svojí produkcí vánoční Zámecké náměstí už nejedenkrát roztančili.

bez vstupného

 

III. adventní neděle - 11. 12.

Kostel sv. Jana Křtitele - 18.00

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ JAKUBA JANA RYBY

Nejoblíbenější mše doprovázející typické české Vánoce opět zazní v nastudování Smíšeným pěveckým sborem a Symfonickým orchestrem Konzervatoře Teplice. Jednotlivé části mše:

Kyrie, Gloria, Graduale, Credo, Offertorium, Sanctus, Benedictus, Agnus, Závěr -

zazní ve spolupráci se sbory Canzonetta Gymnázia Teplice a Brixiho komorním sborem Teplice.

Sólisté: Barbora Drábková - soprán, Barbora Polášková - alt, Zdeněk Haas - tenor, Roman Vocel - bas.

Řídí Jiří Knotte.

Vstupné: 100,- Kč

Vstupenky v prodeji od 3. 11.

 

17. 12. - sobota

ZD 16.00

SVÁTEČNÍ ČAS V HUDBĚ STARÝCH MISTRŮ

Osvědčená trojice mladých muzikantů, jejichž věhlas přesahuje hranice města a koncerty se těší velké přízni posluchačů. Zazní skladby těchto autorů: J. Haydn, H. Purcell, J. S. Bach. G. F. Handel. J. Massenet, G. B. Pergolesi, G. Ch. Wagenseil, P. J. Vejvanovský a

další. Nástrojové obsazení: Jana Pochobradská – klavír, Karel Vencour – trubka, Michal Černý – trombón.

Vstupné: 100,-

Sleva Senior pas

Vstupenky v prodeji od 3. 11.

 

IV. adventní neděle 18. 12. 2016

Kostel sv. Jana Křtitele v 16.00

AUDITE SILETE: ŠTĚDRÝ VEČER NASTAL

Smíšený komorní pěvecký sbor z Krupky pod vedením sbormistryně Vlasty Holíkové. Různorodý repertoár tvořený skladbami z oblasti klasické hudby, popu, rocku i s odskoky do swingu a jazzu, je zárukou velké oblíbenosti sboru, jehož kvality jsou rok od roku prokazatelnější a úspěchy výraznější. Vánoční program Audite Silete v děkanském kostele ukončí Teplicích čas adventu.

Vstupné 100,-

Sleva Senior pas

Vstupenky v prodeji od 3. 11.
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2018 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk