Nacházíte se:
Domací stránka
-
ADVENTNÍ KONCERTY 2018
-
Dnes na programu

ADVENTNÍ KONCERTY 2018


ADVENTNÍ KONCERTY 2018

Předprodej vstupenek na všechny adventní koncerty bude zahájen 1.10. 2018

Neděle 2. 12.

VS - 18.00 hod.

I. velký adventní koncert

VÁNOCE S BONI PUERI

Český chlapecký sbor BONI PUERI byl založen v roce 1982. Patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům. Svým názvem se hlásí  ke sboru, který působil od 12.  století při Chrámu sv. Víta v Praze. Absolvoval více než 3500 samostatných koncertů po Japonsku, Kanadě, USA, Jižní Koreji, Hong Kongu, Číně a celé Evropě. Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin, Manfred Honeck), natáčejí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor je zván na světové hudební festivaly Pražské jaro, Europalia, America Fest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival, Moskevský velikonoční festival, Moskevský vánoční festival duchovní hudby, Concentus Moraviae, Smetanova Litomyšl. Dvakrát byl evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů „World Festival of Singing for Men and Boys“.replika óra Členové Boni pueri účinkují jako sólisté v operních představeních a spolupracují s Českou filharmonií.

Vstupné: 200,-  240,-  280,-

Sleva: Senior pas DK. Student.

 

 

Sobota 8. 12. 

ZD – 16.00 hod.

VÁNOČNÍ KOLEDY NAPŘÍČ EVROPOU

Brixiho komorní soubor Teplice, sbormistr Zdeněk Pavlovský. Žesťové kvarteto.

Na vánoční fanfáru žesťového kvarteta naváže program tvořený středověkými a renesančními koledami. Posluchači budou okouzleni tóny tradičních i méně známých koled, k nimž notový materiál sbor sháněl prostřednictvím velvyslanectví evropských zemí. Závěr programu se ponese v duchu českých vánočních koled.  Koncert vyvrcholí provedením vánoční barokní koledy Adama Václava  Michny z Otradovic  „Chtíc, aby spal“, za doprovodu žesťového kvarteta.

Vstupné:  120,-

Sleva: Senior pas DK. Student.replicas relojes


                                    

Neděle 9. 12. 

kostel sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí – 16.00 hod.

II. velký adventní koncert

LEE ANDREW DAVISON A X tet VÍTA FIALY

Černošské spirituály a gospely s americkou gospelovou hvězdou, švihákem a mistrem zpěvákem L. A. Davisonem, původem z americké Oklahomy. Jeho otec je farmář a Lee zažil ve škole rasovou segregaci. Hudebně ho formovalo prostředí protestantského chorálu, spirituálů a gospelů. Vystudoval univerzitu v Alabamě, usadil se v Bostonu a založil profesionální gospelové kvarteto. Později se stal dirigentem Gospelového sboru Harvardské univerzity. V roce 1991 se přestěhoval do Prahy a navázal spolupráci s předními českými jazzmany, především s Vítem Fialou, kontrabasistou světové úrovně, všestranným umělcem a zakladatelem jazzového festivalu.

Vstupné: 150,-

Sleva: Senior pas DK. Student.

 
 

Sobota 15. 12. 

Vánoční trhy na Zámeckém náměstí – 17.00 – 18.30 hod.

DOCUKU

Šestičlenná hudební skupina z Valašského Meziříčí, pohybující se na pomezí folku a bigbítu. Její repertoár vychází především z lidových písní moravských, slovenských, polských a balkánských.

Bez vstupného

 

Neděle 16. 12. 

Vánoční trhy na Zámeckém náměstí 16.00 – 17.00 hod.

NEDLOUBEJ SE V NOSE

Kapela ,,Nedloubej se v nose" je složená z herců Divadla rozmanitostí v Mostě,
zaměřující se na vlastní tvorbu pro děti a jejich ( ne )dospělý doprovod.
Hrají a zpívají: Dr. von Soplük ( kapelník, klávesy, zpěv), Péťa Nudlíček ( vajíčko, zpěv), Páter Nozder ( bicí ), Soplína Loren ( zpěv ), Šušeň ,,Šušu" Nudlová ( saxofon, basová kytara, zpěv ),  Hlen Miller ( kytara, zpěv ),  Goran Smrkovič (trumpeta, zpěv).

 Bez vstupného

 

18.00 – 19.00

DOS HAMBAEROS

Dvě netypické „úči“ a nezletilec aneb Pavla Waser Vasserbajuerová (klávesy), Marcela Kithiczka Nováková (zpěv), Fábio Kora (cajon) - spolu tvoří originální hudební těleso, které produkuje mladou temperamentní hudbu.

Bez vstupného

 III. velký adventní koncert

Kostel sv. Jana Křtitele – 19.00 – 20.00 hod.

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ JANA JAKUBA RYBY

Nejhranější a nejpopulárnější hudba provázející typické české Vánoce.

Účinkují: Symfonický orchestr,replicas de relojes smíšený pěvecký sbor a sólisté Konzervatoře Teplice. Diriguje: Jiří Knotte.

Vstupné: 120,- Kč.

Sleva: Student.

 

Neděle 23. 12.

kostel sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí – 16.00 hod.

IV. velký  adventní koncert

AUDITE SILETE: VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

Smíšený pěvecký sbor s Bohosudova, sbormistryně Vlasta Holíková. Program tvoří skladby z klasické hudby i písně populární v osobitých aranžích. Sbor má skvělé renomé, je pravidelným účastníkem pěveckých soutěží, kde vždy sklízí vavříny úspěchu.

Vstupné: 120,- Kč.

Sleva: Senior pas DK. Student

 

 

 
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk