Nacházíte se:
Domací stránka
-
Galerie Zahradní dům
-
Dnes na programu

Galerie Zahradní dům


Galerie Zahradní dům je otevřena od úterka do neděle, od 11.00 do 17.00. V době konání koncertu či jiné akce na velkém sále je vstup do galerie prodloužen do 20.30 hod. Kurátorem Galerie Zahradní dům je malíř a vysokoškolský pedagog, doc. Mgr. Vladimír Šavel.

Vstupné: 50,- Kč. Zlevněné vstupné: 20,- Kč (senioři od 60 let, děti od 10 do 15 let a studenti po předložení studijního průkazu). Možno domluvit hromadné vstupné.

ZA TAJEMSTVÍ PLOCHY, VÝŠKY A HLOUBKY (Sdružení českých umělců grafiků Hollar 1917 - 2017)

Výběr z grafických listů ze sbírek Galerie umění Karlovy Vary. Autorka výstavy: Mgr. Božna Vachudová.

Spolek Českých umělců grafiků slaví v tomto roce stoleté jubileum svého trvání. Výstavu tvoří 80 grafických listů, jež jsou připomínkou nejenom aktivity 15 českých grafiků - zakladatelů, ale také specifickým výtvarným dokumentem své doby, prvních dvou dekád 20. století. Vybrané grafické listy přibližují, jak se umělci vyrovnávali se secesní stylizací přelomu 19. a 20. století, ukazují,  že prostřednictvím grafiky bylo možné vyjadřovat různé nálady, směřovat k symbolismu, či uplatňovat impresionistický světelný kolorit.

Vernisáž: středa 19. července v 18 hodin. Výstava potrvá do 3. září.

Hudba k vernisáži: Anette Kolková a Kateřina Jendrísková - zpěv, Jiří Knotte - klavírní doprovod. (Studentky odd. populární hudby a profesor Konzervatoře Teplice).

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

 Připravujeme:

PAVEL TALICH: CAMERA OBSCURA

Fotografie pořízené "bedýnkou s dírkou". Pavel Talich, původní profesí zemědělský inženýr, je svými originálními snímky zastoupen v mnoha českých i světových sbírkách a výstavních síních. Předmětem jeho výtvarného zájmu je fotografické ztvárnění krajiny za pomoci camery obscury.Namátkou: Národní muzeum fotografie v Jindřichově Hradci, Millennium Gallery Museum Sheffield ve Velké Británii, Edscha Holding Remscheid ve Spolkové republice Německo.

Camera obscura je předchůdkyně fotoaparátu a historická pomůcka malířů. Jde o schránku nejrůznější velikosti s otvorem v jedné stěně. Světlo z vnější scény po průchodu otvorem dopadne na konkrétní místo na protější stěně. Promítnutý obraz je vždy menší než ve skutečnosti a převrácený.

Vernisáž: středa 6. září v 18 hodin. Výstava potrvá do 15. října.

 

Aktuální výstava:

MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÝ WORKSHOP VOLARY -VWV 2016 a 2017

Duchovním otcem mezinárodního malířského sympozia ve Volarech je předseda Asociace jihočeských výtvarníků Vít Vavřinec Pavlík, který úzce spolupracuje s doc. Vladimírem Šavlem. Zúčastňují se výtvarní umělci z Česka, Rakouska a Německa.

Doprovodný program vernisáže: koncert

Účinkují:

Smíšený pěvecký sbor Katedry hudební kultury Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni pod vedením doc. PaedDr. Daniely Mandysové, PhD.

Smíšený pěvecký sbor Schola cantorum Katedry výchov uměním Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem pod uměleckým vedením PhDr. Dany Novotné, PhD.

Kateřina Pavlíková - saxofon a její orchestr Saxwork.

Vernisáž: úterý 17. října. Výstava potrvá do 12. listopadu.
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2018 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk