Nacházíte se:
Domací stránka
-
Galerie Zahradní dům
-
Dnes na programu

Galerie Zahradní dům


Galerie Zahradní dům je otevřena od úterka do neděle, od 11.00 do 17.00. V době konání koncertu či jiné akce na velkém sále je vstup do galerie prodloužen do 20.30 hod. Kurátorem Galerie Zahradní dům je malíř a vysokoškolský pedagog, doc. Mgr. Vladimír Šavel.

Vstupné: 50,- Kč. Zlevněné vstupné: 20,- Kč (senioři od 60 let, děti od 10 do 15 let a studenti po předložení studijního průkazu). Možno domluvit hromadné vstupné.

Aktuální výstava:

SEVEROČEŠTÍ TVŮRCI EX LIBRIS je prodloužena do 16. července

Počínaje vernisáží 31. 5. až do 16. 7. potrvá výstava Spolku sběratelů a přátel ex libris, který slaví výročí 100 let od svého založení. Na 27 výstavních panelech je možno zhlédnout 400 kusů ex libris od významných grafiků, kteří tvořili a tvoří v severních Čechách. Výtvarná díla poskytlo 39 vystavovatelů, členů spolku i samotných výtvarníků.

Vystavovatelé: Jiří Bartůněk, Alex Beran, Alena Bílková, Jiří Brázda, Jaroslav Brožek, Helena Cejnarová, Naděžda Čančíková, Petr Dillinger, František Hora, Miroslav Houra, Roman Karpaš, Jana Kasalová, Herbert Kisza, Jaroslav Klápště, Alois Kračmar, Ladislav Lapáček, Josef Liesler, Jiří Mádlo, Martin Manojlín, Otakar (Fils) Mařík, Miroslav Matouš, Vlasta Matoušová, Rastislav Michal, Miloš Michálek, Eduard Milka, Petr Minka, Karel Musil, Michal Novák, Václav Pokorný, Václav Plechatý, Vojtěch Preissig, Petr Ptáček, Martin Raudenský, Václav B. Rykr, František Šalanský, Vladimír Šavel sen., Vladimír Šavel Junior, Josef Zedník.

____________________________________________________________________________________________________________________________

 Připravujeme:

 

Tvorba českých Němců ze soukromých sbírek - z technických důvodů se neuskuteční.

 

ZA TAJEMSTVÍ PLOCHY, VÝŠKY A HLOUBKY (Sdružení českých umělců grafiků Hollar 1917 - 2017)

Výběr z grafických listů ze sbírek Galerie umění Karlovy Vary. Autorka výstavy: Mgr. Božna Vachudová.

Spolek Českých umělců grafiků slaví v tomto roce stoleté jubileum svého trvání. Výstavu tvoří 80 grafických listů, jež jsou připomínkou nejenom aktivity 15 českých grafiků - zakladatelů, ale také specifickým výtvarným dokumentem své doby, prvních dvou dekád 20. století. Vybrané grafické listy přibližují, jak se umělci vyrovnávali se secesní stylizací přelomu 19. a 20. století, ukazují,  že prostřednictvím grafiky bylo možné vyjadřovat různé nálady, směřovat k symbolismu, či uplatňovat impresionistický světelný kolorit.

Vernisáž: středa 19. července v 18 hodin. Výstava potrvá do 10. září.

Hudba k vernisáži: Anette Kolková a Kateřina Jendrísková - zpěv, Jiří Knotte - klavírní doprovod. (Studentky odd. populární hudby a profesor Konzervatoře Teplice).

 

 

V jednání je výstava od 6. září do 15. října.

 

MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÝ WORKSHOP VOLARY -VWV

s koncertem sboru KVU PF UJEP Ústí nad Labem, KHV PF ZU Plzeň a Saxwork.cz.

vernisáž: ve středu 18. října, výstava potrvá do 12. listopadu.
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2017 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk