Nacházíte se:
Domací stránka
-
Divadlo na zámku 2017
-
Dnes na programu

Divadlo na zámku 2017


Divadlo na zámku 2017

od pátku 8. do neděle 10. září 2017

15. ročník múzické přehlídky se tradičně uskuteční na vnitřním nádvoří teplického zámku, který je sídlem regionálního muzea. Akce je finančně zaštítěna Statutárním městem Teplice a Ústeckým krajem z Programu podpory regionální kulturní činnosti na rok 2017.

V případě velmi nepříznivého počasí se koná v Krušnohorském divadle. O případném přesunu bude rozhodnuto v den konání akce a informace bude zveřejněna na www.dkteplice.cz

 

Přístup pro diváky přes Ptačí schody nebo ze Zámecké zahrady kolem románského křídla.

Vstupné na dopolední pohádky je samostatné, á 50,- Kč.

Vstupné na koncert od 17 hod. a divadelní představení od 20 hod. je stanoveno též samostatně á 200,- Kč nebo na celý blok (koncert + div. představení). Stejně jako v minulých létech nabízíme zájemcům předplatné v podobně jedno, dvou a třídenní vstupenky, přičemž dvoudenní vstupenky je možno libovolně kombinovat. Divákům se samostatným vstupným umožníme přístup na nádvoří nejdříve půl hodiny před začátkem produkce.

 

1 denní vstupenka (bez dopolední pohádky a představení od 15 hod.)    250,- Kč

2 denní vstupenka                                                                                     350,- Kč

3 denní vstupenka                                                                                     450,- Kč

 

Cenově výhodný letní předprodej:

Od 1. června do 31. července 2017 možno koupit jednodenní, dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 100,- Kč, tj. za 150,-  250,-  a 350,- Kč.

Od 1. srpna do 31. srpna možno koupit jednodenní, dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 50,- Kč, tj. za 200,-  300,-  a 400,- Kč. Na samostatné vstupné se sleva nevztahuje.

Všechny typy vstupenek koupíte od 1. června 2017 v předprodeji v pokladně DK Teplice nebo při konání DNZ přímo na místě.

 

Pátek 8. 9. 2017

10.00                                    

vst.  pro MŠ 40,- , pro veřejnost 50,-                

AGENTURAKK

Vlastimil Pešek:

O SMOLÍČKOVI

Rodinné představení se živými herci i loutkami. Mikroporty. Interaktivní děj. Písničky: Richard Mlynář. Loutky: Dana Zimová. Hrají: Monika Timková, Kamil Koula, jezinky Nosatinka, Hubatinka a Ušatinka, jelen Zlaté parohy a Smolíček pacholíček. Délka představení cca 60 min

 

15.00                    

vstup volný         

ZŠ ARKADIE, PURKYŇOVA UL. – I. stupeň

KOUŽEK REV!VAL!

Co mají společného Hudba Praha, Qeen, Tři sestry, Depeche Mode, Joan, Jett a Visací  zámek? No přece Kroužek REV!VAL! Školní projekt punkově laděné kapely.

 

17.00

vst. 100,- Kč Sleva: Senior pas, Student.                                       

Trautzlova umělecká společnost, z.s.

VEPŘOVÁ ODYSEA aneb CO HÁJEK ZATAJIL

Opera buffa o založení teplických lázní.

Hudba: Jan Zástěra, libreto: Martin Budek

Žádné zvíře ani člověk nesehráli v dějinách města Teplice tak zásadní úlohu jako prase. Objevení pramenů a s ním celá lázeňská tradice stojí na kuriózním příběhu, který dnes jitří naši představivost a který již kdysi zaujal kronikáře Václava Hájka z Libočan. Ten své vyprávění o zdejších podivuhodných událostech zakončil líčením tragikomického pokusu rytíře Košťála dobýt pro svou paní teplický hrad a s ním i právo ke zdejším pramenům. Co předcházelo jeho skonu pod teplickými hradbami, jak se se situací vypořádala ctižádostivá Běla, jak si vedl Kolostůj při budování lázní, jakou úlohu v tom všem sehrála slavná teplická prasata, ale také o spoustě dalších pikantních detailů, které nám raději kronikář Hájek zatajil, je druhý díl operní trilogie z historie Teplic. Navazuje na veleúspěšné představení, jehož premiéru spatřili obyvatelé a návštěvníci lázeňského města před čtyřmi lety. Osoby a obsazení: Velmož Kolostůj – Adam Šmejkal. Kuba, pasáček vepřů – Pavel Zmátlo. Velmož Košťál – Hynak Grania. Běla, jeho žena – Lada Bečková. Smíšený pěvecký sbor Collegium hortensis a orchestr.  4 sólisté, 20 zpěváků, 9 instrumentalistů. Dirigent: Jan Zástěra. Režie: David Kříž.

 

20.00 

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.                     

Divadelní spolek Frída

Tomasz Jachimek:

KOLEGA MELA GIBSONA

Komorní příběh začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale také, jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a zasáhlo jej to na celý život. Strhující a nesmírně vtipná „one man show“ Martina Trnavského, který je i autorem překladu a úpravy scénáře. S písničkami a tanečními kreacemi je skvělým osvěžujícím zážitkem s překvapivou pointou. Hrají: Martin Trnavský a Aneta Simajchlová. Režie: Jakub Nvota.

Délka představení: 90 min bez přestávky  

 

Sobota 9. 9. 2017

10.00

vst. 50,-

Divadlo Láryfáry

Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková

STRAKATÉ BAJKY

Pohádka o třech českých komediantech, kteří procestovali celou Francii a teď přijeli se svým představením Strakaté bajky, které nejen pobaví, ale přinesou i mravní ponaučení. Komedianti pohotově střídají role i kostýmy zvířátek, na jejichž charakterech nastaví dětem zrcadlo lidských vlastností. Každá bajka končí ponaučením jasně pochopitelným pro dětského diváka. Hudba: Jan Dvořák. Hrají: Jarmila Vlčková, Pavlína Jurková / Hana Benešová, Lukáš Jurek / Petr Mikeska.

 

15.00

vst. 50,-

Divadlo Na Kusy Praha

Martin Janda

SPIKNUTÍ

Černá komedie o tom, jak ovládnout svět a to teď, tady a hned.

Hrají: Vojtěška Hráková, Gabriela Janovská, Václav Roman, Jan Navrátil, Michal Andrle. Režie: Martin Janda. 

                        

17.00                   

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.

LUBOŠ POSPÍŠIL A 5P

Interpret, který se svým výrazným, naléhavým vokálem zařadil k neodmyslitelným legendám české hudby, ať už si jeho jméno spojujete s C&K Vocalem, nebo kapelou 5P. Tvoří ji kytarista Mirek Linhart (Yo Yo band, Žáha, Lenka Filipová trio...) a o generaci mladší muzikanti: klávesista a kytarista Ondřej Fencl (též Schodiště, Hromosvod, V. Merta...), bubenice Pája Táboříková (též Payanoia, Schodiště) a baskytarista Martin Štec (ex-Vltava).

 

20.00

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.                     

Činoherní studio Ústí nad Labem

William Shakespeare

JINDŘICH VI. – díl první

Po úspěchu Dvou pánů z Verony připravil Činoherák v pořadí třetí Shakespearovu hru. Píše se rok 1423. Zemřel udatný anglický král Jindřich V. a na jeho místo nastupuje teprve devítiměsíční Jindřich VI., což rozpoutává boj o trůn – tedy o poručnictví a moc ve státě. Navíc vrcholí stoletá válka a na stranu Francie se přidává Jana z Arku. Jak dopadne boj o trůny? První uvedení geniální překladu Martina Hilského v Čechách! Režie: Filip Nuckolls. Hrají: Anna Fišerová, Jan Jankovský, Kryštof Rímský, Jiří Maryško / Václav Hanzl, Jan Plouhar, Lukáš Černoch, Jiří Trnka, Václav Hanzl, Adam Ernest, Lubor Bořek.

Délka představení: 80 min bez pauzy

 

Neděle 7. 9. 2014

10.00                          

Vst. 50,-

Divadlo D5

Libor Jeník:

KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK

Zveme vás do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě „téměř zapomenuté“ skládky odehrávají epizody krysích kamarádů Huberta, Hodana, Edy – laboratorní myšky a přítele z Prahy a jejich nerozlučitelného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíčka. Příběhy Krysáků jsou známé především z večerníčku České televize, kde je namluvil Bolek Polívka a Jiří Pecha.

Režie: Libor Jeník, Scéna: Karel Švach, David Macháček, Kostýmy: Edita Kurková.
Hrají: Radim Jíra/ Josef Zíka, Jiří Kohout/ Radovan Snítil, David Voráček/ Libor Jeník, Jana Birgusová/ Dita Zábranská.

 

15.00

O představení jednáme.                            

17.00

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.                        

RENATA DRÖSSLER & CO.

úřadující první dáma českého chansonu:

POCTA HANĚ HEGEROVÉ

Zpěvačka, která je odbornou veřejností považována za důstojnou pokračovatelku odkazu velké Hany Hegerové, zazpívá šansony z jejího repertoáru, ale i autorské písně, které byly napsány přímo pro ni. Charismatická zpěvačka Renata Drössler našla smysl svého života v šansonu – žánru, který ne každému sluší a ne každému jde. „Jsem herečka i zpěvačka v jednom. Šansony s příběhem a emocí, které jdou až na dřeň, mě baví nejvíce,“ říká s úsměvem žena, které se přezdívá česká Marlene Dietrich, i když to není úplně přesné, neboť se narodila v Třinci polským rodičům. Tato stoosmdesát centimetrů vysoká, štíhlá blondýna přitáhne pozornost všude, kamkoli vstoupí, zpívá v několika světových jazycích a kromě šansonů nazpívala i židovské písně. Původní profesí herečka, působila v Semaforu, v současné době hostuje v Divadle Pod Palmovkou.

 

 

 20.00

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.

Divadlo v Celetné – Divadelní spolek Kašpar

Vladislav Vančura / Kašpar:

ROZMARNÝ VEČER

Zájezdová podoba legendárního představení Rozmarné léto, které DS Kašpar už devátou sezonu uvádí na scéně Divadla v Celetné. Divák nebude ochuzen o všechny “rozmarné” písně (hudba Petr Malásek, texty Kašpar) a dějem bude proveden tak mistrně, že se dobře pobaví a děj „Léta“ pochopí. Kašpar slibuje svéráznou vančurovskou atmosféru, skvělou hudbu a příjemný večer. Tak tedy: Vejděte na říční plovárnu Antonína Důry, zhlédněte představení potulného kouzelníka Arnoštka, poznejte hospodu U čtrnácti pomocníků a navštivte městečko Krokovy Vary! Léto je tady, komedianti se blíží a co s načatým večerem? “Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz – jak je to krásné býti kadeřavým!“ Hrají a zpívají:  Jan Potměšil, Jitka Nerudová, Tomáš Stolařík, Irena Kristeková, Jan Zadražil, Míla Tichý, Eliška Boušková, Jakub Špalek, Zdeněk Dočekal.

 

Doprovodný program:

Po všechny tři dny bude v čase mezi 18.00 – 20.00 divákům zdarma s fundovaným výkladem muzejních pracovníků zpřístupněna grotta a salla terrena v přízemí teplického zámku.

Divadlo na zámku 2017 se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Teplice. V případě nepříznivého počasí se akce koná v Krušnohorském divadle, sledujte www.dkteplice.cz.

 
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2017 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk