MAPADIVADLO NA ZÁMKU 2019


DIVADLO NA ZÁMKU 2019

PÁTEK 30. 8., SOBOTA 31. 8, NEDĚLE 1. 9.

prodej cenově výhodného předplatného od 1. 5. 2019.

 

17. ročník múzické přehlídky na vnitřním nádvoří teplického zámku je finančně podpořen Statutárním městem Teplice.

V případě velmi nepříznivého počasí se koná v Krušnohorském divadle. O případném přesunu bude rozhodnuto v den konání akce a informace bude zveřejněna na www.dkteplice.cz.

Přístup pro diváky přes Ptačí schody nebo ze Zámecké zahrady kolem románského křídla.

Vstupné na dopolední pohádky a odpolední představení od 15 hod je samostatné. Vstupné na koncert od 17 hod. a divadelní představení od 20 hod. je stanoveno též samostatně nebo na celý blok (koncert + div. představení). Zájemcům o tento blok nabízíme rovněž předplatné v podobně jedno, dvou a třídenní vstupenky, dvoudenní vstupenky možno libovolně kombinovat.

1 denní vstupenka (bez dopolední pohádky a představení od 15 hod.)  250,- Kč

2 denní vstupenka                                                                                   350,- Kč

3 denní vstupenka                                                                                   450,- Kč

 

Cenově výhodný letní předprodej:

Od 1. května do 31. července 2019 možno koupit jednodenní, dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 100,- Kč, tj. za 150,-  250,-  a 350,- Kč. Od 1. srpna do 15. srpna 2019 možno koupit jednodenní, dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 50,- Kč, tj. za 200,-  300,-  a 400,- Kč. Na samostatné vstupné se sleva nevztahuje.

Vst.: samostatné 200,- nebo 250,- (odpolední blok koncert + divadlo), či v rámci cenově výhodného letního předprodeje jednodenní, dvou a třídenní vstupenky.

 

30. 8. - pátek

10.00

Agentura KK

Jiří Středa:

POHÁDKY PANA POHÁDKY

Vtipné zpracování známých pohádek O Budulínkovi a O Červené Karkulce zkušeného autora Jiřího Středy, pro děti od 3 do 8 let. V alternacích účinkují  profesionální herci: Eva Radilová – herečka a moderátorka dětských ZPRÁVIČEK na ČT:D, Klára Klárová, Eliška Měrková a  Kamil Koula.

Výpravu, kostýmy a loutky navrhla a realizovala Dana Zimová, hudbu složil Richard Mlynář.

Délka představení: cca 45 min.

Vst.: 40,- pro MŠ,  50,- pro veřejnost.

 

17.00 „Na staré dobré bigbítové vlně:“

MICHAL PROKOP, LUBOŠ ANDRŠT, JAN HRUBÝ TRIO

Michal Prokop: pro mnohé kritiky a fanoušky nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou hudební kariéru, jež bývá spojována s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul, zahájil už v době vysokoškolských studií v 60. letech. Luboš Andršt: jeden z nejlepších českých bluesových kytaristů a skvělý jazzman. Jan Hrubý: vynikající český rockový houslista známý ze skupin ETC Vladimíra Mišíka, Framus 5, Kukulína a dalších hudebních projektů.

20.00

20.00 - "Klobouk dolů, pane Suchý!" - uvádíme k 60. výročí Divadla Semafor:

Spolek Kašpar – Divadlo v Celetné

JONÁŠ A TINGL-TANGL – JIŘÍ SUCHÝ, JIŘÍ ŠLITR

„Uctivý remake“. Na počátku rozhodnutí zkoušet hru Jonáš a tingl-tangl byly (v mém případě) zcela sobecké důvody. Elpíčka divadla Semafor z konce šedesátých let byly u nás doma značně odřené, hláška „já jsem Zabiják, já jsem tady za divadlo“ byla velmi oblíbená a s jejich písničkami jsem se probroukal raným mládím. A nyní jsem si stále častěji uvědomoval, že o tom vlastně moc nevím. Zároveň jsem myslel na to, že aktivní pamětníci – protagonisté jsou stále tady a je možné se s nimi sejít na „výzvědy“. A smělá myšlenka byla na světě.
Tedy vyvěste fangle!
Hrají: Petr Lněnička, Zdeněk Dočekal, Irena Kristeková, Eliška Hanušová, Pavel Husa, Klára Böhmová. Režie: Jakub Špalek.

Žánr: kabaret

31.   8. - sobota- 10.00

Divadlo Na klice

Jitka Soorová

Co se nese v lese

Pohádka o rohaté koze, která se poprvé zatoulá do lesa, aby nakrmila lesní zvěř. Přitom poznává, že les není tak bezpečný, jak si myslela, do lesa totiž   někdo něco přinesl, poté odnesl a možná stále nosí.... Scénář, režie, hraje: Jitka Soorová, kterou malí diváci i jejich rodiče obdivovali v Divadle Krabice Teplice, a která ve vlastní nové pohádce bude jistě neodolatelnou kozou.

Délka představení: cca 60 min.

 

17.00 náhradou za plánovanou kapelu Bluesberry uvádíme:

BAND OF HEYSEK

Vynikající tříčlenná formace z metropole jižní Moravy, která hraje blues tak, jakoby se její členové narodili a prožili život na březích Mississippi. Energické, špinavé, syrové a neobyčejně chytlavé!

20.00

Komediograf

Divadlo jednoho autora:

Luboš Balabák

MANŽELSTVÍ V KOSTCE

Komedie o čase. Všichni víme, co je kostka. A všichni víme, co je manželství. Dovedete si však představit manželství v kostce? Stlačené a zhuštěné jen na ty nejzásadnější momenty? Notabene manželství, které trvá 100 let? Neboť Emil a Marcela museli žít spolu dlouho, než jim došlo, že je jim skvěle. Naštěstí se toho dožili. V úžasné komedii o věčném souboji mužů a žen se utkají Oldřich Navrátil a Zuzana Kronerová. Budou hrát dvacetileté, když se v roce 1987 seznámí u jezu na Berounce a budou hrát i stodvacetileté, když budou na lavičce v budoucnosti vzpomínat na to, kdo koho chtěl vlastně zavraždit. Režie: Luboš Balabák.

Délka představení: 90 minut

 

1.      9. - neděle

10.00

Divadlo rozmanitostí Most

Jitka Raková

O RYBÁŘI A ZLATÉ RYBCE

Pohádka vypráví o rybářce, ale tentokrát rybářka není protivná stařena. Mají se s rybářem rádi. I když jsou chudí, žijí spokojeně. Jenomže….! Když zlatá rybka slíbí rybáři splnit každé přání, je zle. Rybářka chce stále víc a víc a na rybáře nějak zapomíná. Najednou však chytrá rybka zakouzlí a je všechno jako předtím. Rybářka je opět chudá, jako byla na začátku. Pak jí ale rybář vezme za ruku, dají si pusu a je zase dobře.

Režie: Jitka Raková. Hrají: Jitka Raková, Kamila Raková.

Vhodné pro děti od 3 let.

Délka představení: 45 min. bez přestávky

 

15.00

Divadlo Orry
Bohumil Matějovský
POPRASK V LESE
Starostu lesa Medvěda, neustále hladové Prase, věčně ospalého Jezevce, mlsnou Lišku a Jelena s telefonem mystifikuje popleta Zajíc, že prý dřevorubci přijdou vykácet jejich les! Co všechno se strhne v lese po této informaci, můžete vidět v pohádkovém příběhu s ekologickým nádechem.
Režie: Jaroslav Hunka. Hrají: : T. Johnová, A. Kubíková, A. Štěpánková, E. Klášterková, M. Ďačenko, E. Lusková, L. Sitai a další.

Vst. 50,-

 

17.00 „Na staré dobré bigbítové vlně:“

OSKAR PETR A BAND - VZPOMÍNKA NA MARSYAS

Těšme se na perly z prvního období Marsyas, jako jsou Zmrzlinář, Dům z obilí, Dívka z plakátu, Břímě, Hrnek, Dětský šaty, Slunce a déšť, Karolína nebo Větrem nech se vést, doplněné o to nejlepší ze sólové tvorby hitmakera Oskara Petra. „Oskarovky“ si přirozeně odzpívá autor osobně, na tři „kalandrovky“ si stejně jako v sestavě Marsyas 2014 troufá o generaci mladší klávesista a kytarista Ondřej Fencl. Citlivě šlapající doprovod obstarají hudebníci, u nichž sedí souhrnný přívlastek „je někdo, s kým tihle borci nehráli?“ aneb Matěj Belko na baskytaru a vokály, Jakub Nývlt na bicí a Josef Štěpánek alternovaný Matějem Morávkem. 

 

20.00

Divadlo VERZE

Florian Zeller

LEŽ

Alice a Michel jsou spokojený pár, který čeká k večeři své přátele Laurence a Pierra. Ti také žijí v harmonickém manželství. Alice je však nesvá a žádá po manželovi, aby večeři na poslední chvíli odvolal. Zahlédla totiž ve městě Pierra, jak se líbá s cizí ženou a je postavena před velké morální dilema: udělá přítelkyni větší službu, když jí o tom řekne, nebo když jí to naopak zamlčí? Pro Alici by bylo nejlepší, kdyby se večeře neuskutečnila a ona mohla své rozhodování odložit. Svěří se Michelovi a společně se rozhodnou večeři odložit. V tu chvíli však jejich přátelé zvoní u dveří! Věčné téma, které v sobě nese morální aspekt, zpracované s lehkostí, svižně a vtipně napsanými dialogy, na problém nahlíží s jemným, mírně ironickým humorem. Skvělý herecký part pro současné hvězdy českého divadelního nebe: Petru Špalkovou, Petra Lněničku, Jana Dolanského, Evu Koddešovou / Gabrielu Mikulkovou. Režie: Thomas Zielinski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk