Nacházíte se:
Domací stránka
-
Divadlo na zámku 2017
-
Dnes na programu

Divadlo na zámku 2017


Divadlo na zámku 2017

od pátku 8. do neděle 10. září 2017

15. ročník múzické přehlídky se tradičně uskuteční na vnitřním nádvoří teplického zámku, který je sídlem regionálního muzea.

 

V případě velmi nepříznivého počasí se akce koná v Krušnohorském divadle. O případném přesunu bude rozhodnuto v den konání akce a informace bude zveřejněna na www.dkteplice.cz

 

Přístup pro diváky přes Ptačí schody nebo ze Zámecké zahrady kolem románského křídla.

 

Vstupné na dopolední pohádky je samostatné, á 50,- Kč.

Vstupné na koncert od 17 hod. a divadelní představení od 20 hod. je stanoveno též samostatně á 200,- Kč nebo na celý blok (koncert + div. představení). Stejně jako v minulých létech nabízíme zájemcům předplatné v podobně jedno, dvou a třídenní vstupenky, přičemž dvoudenní vstupenky je možno libovolně kombinovat. Divákům se samostatným vstupným umožníme přístup na nádvoří nejdříve půl hodiny před začátkem produkce.

 

1 denní vstupenka (bez dopolední pohádky a představení od 15 hod.)          250,- Kč

2 denní vstupenka                                                                                                350,- Kč

3 denní vstupenka                                                                                                450,- Kč

 

Cenově výhodný letní předprodej:

Od 1. června do 31. července 2017 možno koupit jednodenní, dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 100,- Kč, tj. za 150,-  250,-  a 350,- Kč.

Od 1. srpna do 31. srpna možno koupit jednodenní,replica watches uk dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 50,- Kč, tj. za 200,-  300,-  a 400,- Kč. Na samostatné vstupné se sleva nevztahuje.

 

Všechny typy vstupenek koupíte od 1. června 2017 v předprodeji v pokladně DK Teplice nebo při konání DNZ přímo na místě.

 

Čtvrtek 7.9. 2017

18.00 - 19.00

Vstup volný

PŘEDVEČERNÍ OCHUTNÁVKA:

NA ZÁPAD VEDE NAŠE CESTA

Studenti 2. ročníku třídy populárního a klasického zpěvu Konzervatoře Teplice představí americkou lidovou poezii se zpěvy

Na klavír doprovází Pavla „Waser“ Vasserbauerová – tentokrát coby profesorka konzervatoře, housle Kristýna Jungová, bicí Filip Zázvorka.

Hudební spolupráce: Pavla Wasserbauerová, pohybová spolupráce: Vladimír Gončarov, herectví a režie: prof. Iveta Rálková.

 

Pátek 8. 9. 2017

10.00                                    

vst.  pro MŠ 40,- , pro veřejnost 50,-                

AGENTURAKK

Vlastimil Pešek:

O SMOLÍČKOVI

Rodinné představení se živými herci i loutkami. Mikroporty. Interaktivní děj. Písničky: Richard Mlynář. Loutky: Dana Zimová. Hrají: Monika Timková, Kamil Koula, jezinky Nosatinka, Hubatinka a Ušatinka,replika órák jelen Zlaté parohy a Smolíček pacholíček. Délka představení cca 60 min

rezervace vsstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/o_smolickovi-3947.html

 

15.00                    

vstup volný         

ZŠ ARKADIE, PURKYŇOVA UL. – I. stupeň

KOUŽEK REV!VAL!

Co mají společného Hudba Praha, Qeen, Tři sestry, Depeche Mode, Joan, Jett a Visací  zámek? No přece Kroužek REV!VAL! Školní projekt punkově laděné kapely.

 

 

17.00

vst. 100,- Kč Sleva: Senior pas, Student.                                       

Trautzlova umělecká společnost, z.s.

Hudba: Jan Zástěra, libreto: Martin Budek

VEPŘOVÁ ODYSEA aneb CO HÁJEK ZATAJIL

Opera buffa o založení teplických lázní.

Žádné zvíře ani člověk nesehráli v dějinách města Teplice tak zásadní úlohu jako prase. Objevení pramenů a s ním celá lázeňská tradice stojí na kuriózním příběhu, který dnes jitří naši představivost a kdysi zaujal kronikáře Václava Hájka z Libočan. Ten své vyprávění zakončil líčením tragikomického pokusu rytíře Košťála dobýt pro svou paní teplický hrad a s ním i právo ke zdejším pramenům. Co předcházelo jeho skonu pod teplickými hradbami, jak se se situací vypořádala ctižádostivá Běla, jak si vedl Kolostůj při budování lázní, jakou úlohu v tom všem sehrála slavná teplická prasata, ale také o  dalších pikantních detailech, které nám raději kronikář Hájek zatajil, je druhý díl operní trilogie navazující na veleúspěšné představení, jehož premiéru spatřili obyvatelé lázeňského města před čtyřmi lety. Osoby a obsazení: Velmož Kolostůj – Adam Šmejkal. Kuba, pasáček vepřů – Pavel Zmátlo. Velmož Košťál – Hynak Grania. Běla, jeho žena – Lada Bečková. Smíšený pěvecký sbor Collegium hortensis a orchestr.  4 sólisté, 20 zpěváků, 9 instrumentalistů. Dirigent: Jan Zástěra. Režie: David Kříž.

rezervace vstupenek:  http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/veprova_odysea_aneb_co_hajek_zatajil.html

 

20.00 

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.                    

Divadelní spolek Frída

Tomasz Jachimek:

KOLEGA MELA GIBSONA

Komorní příběh začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale také, jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a zasáhlo jej to na celý život. Strhující a nesmírně vtipná „one man show“ Martina Trnavského, který je i autorem překladu a úpravy scénáře. S písničkami a tanečními kreacemi je skvělým osvěžujícím zážitkem s překvapivou pointou. Hrají: Martin Trnavský a Aneta Simajchlová. Režie: Jakub Nvota.

Délka představení: 90 min bez přestávky

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/kolega_mela_gibsona.html

      

Sobota 9. 9. 2017

10.00

vst. 50,-

Divadlo Láryfáry

Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková

STRAKATÉ BAJKY

Pohádka o třech českých komediantech, kteří procestovali celou Francii a teď přijeli k Vám se svým představením Strakaté bajky. Kratičkými bajkami inspirovanými mistry Ezopem a Jeanem de la fontaine, Vás nejen pobaví, ale přinesou Vám i mravní ponaučení. Komedianti pohotově střídají role i kostýmy zvířátek, na jejichž charakterech nastaví dětem zrcadlo lidských vlastností. Každá bajka končí ponaučením jasně pochopitelným pro dětského diváka.
Hudba: Jan Dvořák. Hrají: Jarmila Vlčková, Pavlína Jurková / Hana Benešová, Lukáš Jurek / Petr Mikeska.

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/strakate_bajky.html

 

 

15.00

vst. 50,-

Divadlo Na Kusy Praha

Martin Janda

SPIKNUTÍ

Černá komedie o tom, jak ovládnout svět a to teď, tady a hned.

Hrají: Vojtěška Hráková, Gabriela Janovská, Václav Roman, Jan Navrátil, Michal Andrle. Režie: Martin Janda.

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/spiknuti.html

                            

17.00                   

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.

LUBOŠ POSPÍŠIL A 5P

Interpret, který se svým výrazným, naléhavým vokálem zařadil k neodmyslitelným legendám české hudby, ať už si jeho jméno spojujete s C&K Vocalem, nebo kapelou 5P, kterou tvoří kytarista Mirek Linhart (Yo Yo band, Žáha, Lenka Filipová trio...) a o generaci mladší muzikanti: klávesista a kytarista Ondřej Fencl (též Schodiště, Hromosvod, V. Merta...),replicas relojes bubenice Pája Táboříková (též Payanoia, Schodiště) a baskytarista Martin Štec (ex-Vltava).

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/lubos_pospisil_*amp;_5p.html

 

20.00

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.                     

Činoherní studio Ústí nad Labem

William Shakespeare

JINDŘICH VI. – díl první

Po úspěchu Dvou pánů z Verony připravil Činoherák v pořadí třetí Shakespearovu hru. Píše se rok 1423. Zemřel udatný anglický král Jindřich V. a na jeho místo nastupuje teprve devítiměsíční Jindřich VI., což rozpoutává boj o trůn – tedy o poručnictví a moc ve státě. Navíc vrcholí stoletá válka a na stranu Francie se přidává Jana z Arku. První uvedení geniálního překladu Martina Hilského v Čechách! Režie: Filip Nuckolls. Hrají: Anna Fišerová, Jan Jankovský, Kryštof Rímský, Jiří Maryško / Václav Hanzl, Jan Plouhar, Lukáš Černoch, Jiří Trnka, Václav Hanzl, Adam Ernest, Lubor Bořek.

Délka představení: 80 min bez pauzy

POZOR: Titul "Jindřich VI. - díl druhý" - uvedeme v Krušnohorském divadle 12. 9. Při předložení vstupenky na představení "Jindřich VI. - díl první" uvedené v rámci DNZ, sleva na vstupném 20 %.

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/jindrich_vi._-_prvni_dil.html

Neděle 10. 9. 2017

10.00/10.15 - kvůli nepřízni počasí se nedělní program kompletně přesouvá z open air scény na DNZ do Krušnohorského divadla v Teplicích.                           

Vst. 50,-

Divadlo D5

Libor Jeník:

KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK

Pozveme vás do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě „téměř zapomenuté“ skládky odehrávají epizody krysích kamarádů Huberta, Hodana, Edy – laboratorní myšky a přítele z Prahy a jejich nerozlučitelného kamaráda, sádrového trpaslíka Ludvíčka. Příběhy Krysáků jsou známé z večerníčku České televize, kde je namluvili Bolek Polívka a Jiří Pecha.Režie: Libor Jeník, Scéna: Karel Švach, David Macháček, Kostýmy: Edita Kurková. Hrají: Radim Jíra/ Josef Zíka, Jiří Kohout/ Radovan Snítil, David Voráček/ Libor Jeník, Jana Birgusová/ Dita Zábranská.

rezervace vsstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/krysaci_a_ztraceny_ludvik.html

 

15.00

vst. 50,-

Divadlo Orry

Tereza Johnová a Jaroslav Hunka:

LÁSKA ČARUJE

Půvabná pohádka s moderními problémy.

Režie: Jaroslav Hunka. Hudba, texty: Martin Karpíšek.

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/laska_caruje-3948.html

                                       

17.00

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.                       

RENATA DRÖSSLER & CO.

úřadující první dáma českého chansonu:

POCTA HANĚ HEGEROVÉ

Zpěvačka, která je odbornou veřejností považována za důstojnou pokračovatelku odkazu velké Hany Hegerové, zazpívá šansony z jejího repertoáru, ale i autorské písně, které byly napsány přímo pro ni. Charismatická zpěvačka Renata Drössler našla smysl svého života v šansonu – žánru, který ne každému sluší a ne každému jde. „Jsem herečka i zpěvačka v jednom. Šansony s příběhem a emocí, které jdou až na dřeň, mě baví nejvíce,“ říká s úsměvem žena, které se přezdívá česká Marlene Dietrich, i když to není úplně přesné, neboť se narodila v Třinci polským rodičům. Tato stoosmdesát centimetrů vysoká, štíhlá blondýna přitáhne pozornost všude, kamkoli vstoupí, zpívá v několika světových jazycích a kromě šansonů nazpívala i židovské písně. Původní profesí herečka,replika órák působila v Semaforu, v současné době hostuje v Divadle Pod Palmovkou.

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/renata_drssler_*amp;_co.-4084.html 

 

 

20.00

Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.

Divadlo v Celetné – Divadelní spolek Kašpar

Vladislav Vančura / Kašpar:

ROZMARNÝ VEČER

Zájezdová podoba legendárního představení Rozmarné léto, které DS Kašpar už devátou sezonu uvádí na scéně Divadla v Celetné. Divák nebude ochuzen o všechny “rozmarné” písně (hudba Petr Malásek, texty Kašpar) a dějem bude proveden tak mistrně, že se dobře pobaví a děj „Léta“ pochopí. Kašpar slibuje svéráznou vančurovskou atmosféru, skvělou hudbu a příjemný večer. Tak tedy: Vejděte na říční plovárnu Antonína Důry, zhlédněte představení potulného kouzelníka Arnoštka, poznejte hospodu U čtrnácti pomocníků a navštivte městečko Krokovy Vary! Léto je tady, komedianti se blíží a co s načatým večerem? “Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz – jak je to krásné býti kadeřavým!“ Hrají a zpívají:  Jan Potměšil, Jan Zadražil, Jakub Špalek, Jitka Nerudová, Tomáš Stolařík, Irena Kristeková, Míla Tichý, Eliška Boušková, Zdeněk Dočekal.

rezervace vstupenek: http://www.dkteplice.cz/krusnohorske-divadlo/program-detail/rozmarny_vecer.html

 

Doprovodný program:

Jako bonus v přestávce mezi koncertem/operou a divadelním představením lze po všechny tři dny DNZ 2017 zdarma navštívit unikátně dochovanou jídelnu pro oficíry ze začátku 17. století zdobenou nově restaurovanými freskami, nahlédnout do umělé jeskyně (grotty) a zhlédnout výstavu Vzpomínky na Teplicko v přízemí teplického zámku

Divadlo na zámku 2017 se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Teplice a Ústeckého kraje z Programu podpory regionální kulturní činnosti 2017. V případě nepříznivého počasí se akce koná v Krušnohorském divadle,replika óra webáruház sledujte www.dkteplice.cz.

 
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk