Nacházíte se:
Domaci stránka
-
Krušnohorské divadlo
-
Aktuality
-
KYTICE - PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET - PŘELOŽENO NA 23.9.

KYTICE - PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET - PŘELOŽENO NA 23.9.Konečně se dočkají i milovníci baletu! Krušnohorské divadlo uvede 11. května PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET v celovečerním tanečním představení "KYTICE".

Tančí 10 sólistů Pražského komorního baletu, mimo jiné též nedávný vítěz Stardance Dominik Vodička, který za roli Muže v tomto představení získal Cenu Thálie 2019. Délka představení: 80 min.

Erbenova sbírka veršovaných balad Kytice je souhrnem obrazů a příběhů, které jsou prodchnuty náladami a situacemi lyrickými, melancholickými, ale i temnými a děsivými. Nemálo z balad nabízí na konci nabízí jen tratoliště krve a slz. Přesto je pocit z díla jako celku trochu jiný. Jakýsi odraz ode dna, kdy tušíme, že po noci přijde zase den, žal bude vystřídán radostí a že smrt a zánik jsou neodmyslitelným podhoubím pro život nový. A přeneseme-li se konkrétněji ke struktuře jednotlivých balad, nemůžeme nevnímat  archetypální trojici: Vina - Trest - Vykoupení.

Nové taneční divadlo Petra Zusky se opírá především o symboliku výše zmíněného. Je inspirováno deseti básněmi sbírky, nepůjde však o jejich divadelní převyprávění. Někdy se jedná jen o malou "esenci", jindy o drobnou "úpravu" dotyčné dějové linie, za účelem vzájemného prolínání a symbolických návazností mezi baladami.

Autorem symfonické hudby, nově zkomponované přímo pro toto představení, je multitalentovaný umělec Ondřej Brousek. Scénografie: Jan Dušek. Kostýmy: Pavel Knolle.  Světelný designe: Daniel Tesař. Autorem literárního libreta a celkového strukturálně-významového rámu je básník a režisér Tomáš Vondrovic.

Vstupné: 260,- 300,- 340,-. Sleva: Student. Bonus karta 30 %. Titul je zařazen do programu SENIOR PAS DK.

Vstupenky již v prodeji.

 


logo dk

(c) Dům kultury Teplice 2009 - 2020 | Všechna práva vyhrazena.
Dotazy zasílejte na : dkteplice@dkteplice.cz | V případě problému s prezentací kontaktujte php@rosettedesign.cz
Výtahy Petersik | MULTICAR | Nastřelování náušnic

logo dk