KRÁLOVSKÁ OPERA LONDÝN

Royal Opera House: Sezona 2022/23
ROYAL OPERA HOUSE PŘINÁŠÍ DO KIN DOSUD NEJVĚTŠÍ SEZÓNU

Představujeme vám novou sezónu prestižní Královské opery z Londýna, která obsahuje 7 světově proslulých operních titulů – MADAM BUTTERFLY, AIDA, BOHÉMA, LAZEBNÍK SEVILLSKÝ, TURANDOT, FIGAROVA SVATBA, TRUBADÚR a balet LOUSKÁČEK.
Královská opera v Londýně je jedním z nejprestižnějších světových operních souborů. Sídlí v ikonickém divadle Royal Opera House v Covent Garden a je domovem jak pro tradiční inscenace operních velikánů, tak pro nové umělce, kteří formují současnou tvář moderní opery. Součástí všech projekcí bude úvodní i přestávkový program přímo z Londýna, který dovolí nahlédnout do zákulisí jednoho z nejprestižnějších operních domů světa. Všechny tituly jsou opatřeny českými titulky v obraze.

Zakoupení vstupenek nabízíme:
formou abonmá za zvýhodněnou cenu 200,- Kč/titul
nebo vstupenku na jednotlivé tituly v ceně 250,- Kč

Abonmá lze zakoupit v pokladně Domu kultury od 1.9.2022
Jednotlivé vstupenky dle vlastního výběru od 12.9.2022.

Cena abonmá – 8 titulů: 1.600 Kč
Jednotlivé tituly: 250 Kč
Zvýhodněné předplatné pro držitele SENIOR PASU DK – 8 titulů: 1.200 Kč

MADAM BUTTERFLY

29. 10. 2022 od 18.00 hod.
 

„Láska nemůže zabít, přináší nový život.” Tato slova pronesl během hvězdné noci v Nagasaki americký voják Pinkerton mladé gejše Cio-Cio-San. Jak ale oba zjistí, nedbale vyslovená slova a sliby mohou mít nesmazatelné následky.
Pucciniho strhující i srdceryvná opera se v produkci režisérů Moshe Leisera a Patrice Cauriera inspiruje evropskými obrazy Japonska 19. století.

Hudba: Giacomo Puccini
Libreto: Giuseppe Giacosa a Luigi Illica
Režie: Moshe Leiser a Patrice Caurier
Dirigent: Nicola Luisotti

Účinkují: Maria Agresta, Joshua Guerrero, Carlos Álvarez, Christine Rice, Carlo Bosi

Stopáž: cca 3 h 10 min (včetně jedné přestávky)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky

AIDA

19. 11. 2022 od 18.00 hod.
 

Princezna Aida byla ve válce mezi Egyptem a Etiopií unesena. Ambiciózní voják Radames mezitím zápasí se svými city k ní. Postupně musí oba učinit mučivou volbu mezi loajalitou k domovu a vzájemnou láskou.
Režisér Robert Carsen situuje v této očekávané nové inscenaci Verdiho velkolepou klasiku do současného světa. Mocenské boje a toxickou žárlivost tak zasazuje do aparátu moderního totalitního státu. V hlavních rolích se představí Elena Stikhina a Francesco Meli, orchestr bude řídit hudební ředitel Královské opery Antonio Pappano.

Hudba: Giuseppe Verdi
Režie: Robert Carsen
Dirigent: Antonio Pappano

Účinkují: Elena Stikhina, Francesco Meli, Agnieszka Rehlis, Ludovic Tézier, Soloman Howard.

Stopáž: cca 3 h 25 min (včetně jedné přestávky)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky

BOHÉMA

3. 12. 2022 od 18.00 hod.
 

Paříž, rok 1900. Chudý spisovatel Rodolfo věří, že umění je všechno co potřebuje – dokud nepotká Mimi, osamělou švadlenu, která bydlí nad ním. Tak začíná velký milostný příběh, který postupně kvete, vadne i znovu ožívá. Ohrožuje ho ale síla větší než láska.
Inscenace Richarda Jonese skvěle evokuje kontrasty přelomu 19. a 20. století v Paříži, od bohémských bytů po třpytivé arkády.

Hudba: Giacomo Puccini
Libreto: Giuseppe Giacosa a Luigi Illica
Režie: Richard Jones
Dirigent: Kevin John Edusei

Účinkují: Ailyn Pérez, Juan Diego Flórez, Andrey Zhilikhovsky, Danielle de Niese, Ross Ramgobin.

Stopáž: cca 3 h 0 min (přestávky budou upřesněny)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky

LOUSKÁČEK – balet

23. 12. 2022 od 18.00 hod.
 

Připojte se ke Klárce během Štědrého večera, který se stane velkým kouzelným dobrodružstvím. Nádherná Čajkovského hudba doprovází Klárku a jejího začarovaného Louskáčka v boji proti Myšímu králi i při návštěvě Cukrové víly v Království sladkostí. Milovaná inscenace Petera Wrighta pro Královský balet si drží pravé kouzlo této pohádkové klasiky pro celou rodinu a představuje jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevit krásu baletu.

Choreografie: Peter Wright podle Lva Ivanova
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij
Dirigent: Barry Wordsworth

Obsazení: Fumi Kaneko, William Bracewell

Stopáž: cca 2 h 45 min (včetně jedné přestávky)
Přístupnost: mládeži přístupné

LAZEBNÍK SEVILLSKÝ

18. 3. 2023 od 18.00 hod.
 

Když se Rosina zamiluje do tajemného mladého nápadníka, musí využít všechnu lstivost (a trochu pomoci od místního lazebníka), aby vyzrála na svého vypočítavého nápadníka doktora Bartola.
Srdceryvné serenády, vtipné převleky i pohádkový konec – se slavným úvodním číslem „Largo al factotum“, pokřikem „Figaro! Figaro!“ a Rosininou veselou árií „Una voce poco fa“ je tato Rossiniho komedie skvělou zábavou. Svůj debut v Královské opeře si odbude dirigent Rafael Payare, který povede mezinárodní obsazení pěveckých hvězd, kde nechybí Andrzej Filończyk, Aigul Akhmetshina nebo Lawrence Brownlee.

Hudba: Gioachino Rossini
Libreto: Cesare Sterbini
Režie: Moshe Leiser a Patrice Caurier
Dirigent: Rafael Payare

Účinkují: Aigul Akhmetshina, Andrzej Filończyk, Lawrence Brownlee, Bryn Terfel, Fabio Capitanucci

Stopáž: cca 3 h 45 min (včetně jedné přestávky)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky

TURANDOT

29.4. 2023 od 18.00 hod.
 

Na dvoře princezny Turandot jsou brutálně zabiti její nápadníci, kteří nedokázali vyřešit její hádanky. Když ale tajemný princ zodpoví jednu správně, náhle má veškerou moc – i velké tajemství. Když visí život na vlásku, dokáže láska porazit vše?
Pucciniho poslední operu zdobí úžasná hudba s jednou z nejslavnějších operních árií „Nessun dorma“. Režisér Andrei Serban vychází z čínských divadelních tradic, aby inscenace evokovala barevné fantazijní výjevy ze starověkého Pekingu.

Hudba: Giacomo Puccini
Libreto: Giuseppe Adami and Renato Simoni
Režie: Andrei Serban
Dirigent: Antonio Pappano

Účinkují: Anna Pirozzi, Yonghoon Lee, Masabane Cecilia Rangwanasha, Vitalij Kowaljow

Stopáž: cca 3 h 20 min (včetně dvou přestávek)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky

 

FIGAROVA SVATBA

20. 5. 2023 od 18.00 hod.
 

Sluhové Figaro a Susanna jsou nadšení ze svého svatebního dne, má to ale háček. Jejich pán, hrabě Almaviva, má s nastávající nevěstou své úmysly, což roztáčí kolotoč neuvěřitelných událostí během jediného dne.
Mozartova komická opera vás svými zvraty překvapí i potěší na každém kroku. Hudební ředitel Královské opery Antonio Pappano diriguje mezinárodní obsazení v nesmrtelné inscenaci Davida McVicara.

Hudba: Wolfgang Amadeus Mozart
Libreto: Lorenzo da Ponte
Režie: David McVicar
Dirigent: Antonio Pappano

Účinkují: Riccardo Fassi, Giulia Semenzato, Germán E. Alcántara, Federica Lombardi, Hanna Hipp, Gregory Bonfatti, Monica Bacelli

Stopáž: cca 4 h 0 min (včetně jedné přestávky)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky

TRUBADÚR

15. 7. 2023 od 18.00 hod.
 Vášně rostou, když Manrico a hrabě Luna soupeří o náklonost Leonory. Netuší, že Manricova matka Azucena skrývá po celá desetiletí strašlivé tajemství. Brzy z popela povstane kletba z minulosti se strašlivými následky pro všechny.
Energická nová inscenace Adele Thomas, v hlavních rolích s Ludovicem Tézierem a Jamie Barton, je zasazená do světa inspirovaného středověkem Hieronyma Bosche. Verdiho dramatickou operu diriguje Antonio Pappano.

Hudba: Giuseppe Verdi
Libreto: Salvadore Cammarano
Režie: Adele Thomas
Dirigent: Antonio Pappano

Účinkují: Yusif Eyvazov, Ludovic Tézier, Jamie Barton, Roberto Tagliavini

Stopáž: cca 3 h 25 min (včetně jedné přestávky)
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Jazyková verze: italsky s českými titulky

Nejnovější aktuality DKT

SLEPICE NA ZÁDECH – 14. 11. 2022

SLEPICE NA ZÁDECH – 14. 11. 2022

Divadlo Ungelt SLEPICE NA ZÁDECH Fred Apke Režie: Jaromír Dulava Muž zapomněl na její narozeniny. Je to dostatečný důvod k vraždě? Bláznivá groteska o šílenství, k němuž vás dožene manželství. Hrají: Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Radovan Klučka Délka představení: 2...

Válečnice

Válečnice

The Woman King Akční / Drama / Historický / české titulky / P15 USA / Kanada, 2022, 125 min Režie: Gina Prince-Bythewood Scénář: Gina Prince-Bythewood, Dana Stevens Kamera: Polly Morgan Hudba: Terence Blanchard Hrají: Viola Davis, Hero Fiennes Tiffin, Jayme Lawson,...

GALAVEČER OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ – 25. 10. 2022

GALAVEČER OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ – 25. 10. 2022

"Galavečer operetních melodií a evergreenů" v podání souboru Nálady Petra Macka se sólisty hudebních divadel. V programu koncertu přátel „lehkonohé můzy“ zazní slavné árie a dueta ze známých operet J. Strausse, F. Lehára, E. Kalmána, O. Nedbala a dalších a také...

NEPERTE SE, PROSÍM VÁS – 2. 11. 2022

NEPERTE SE, PROSÍM VÁS – 2. 11. 2022

GUR KOREN NEPERTE SE, PROSÍM VÁS Překlad a režie: Petr Svojtka Česká premiéra brilantní izraelské komedie, plné překvapivých zvratů a především břitkého židovského humoru, který má tolik společného s tím českým. Tři sourozenci se sešli v advokátní kanceláři, aby si...

DVA NAHATÝ CHLAPI – 1. 11. 2022

DVA NAHATÝ CHLAPI – 1. 11. 2022

JT Promotion s.r.o. DVA NAHATÝ CHLAPI Sébastien Thiéry Režie: Antonín Procházka Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora, která v současné době slaví v Paříži velké úspěchy. Seriozní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v...

VÁCLAV NECKÁŘ – PŮLNOČNÍ TURNÉ

VÁCLAV NECKÁŘ – PŮLNOČNÍ TURNÉ

Koncertní program se skupinou Bacily je retrospektivou pěvecké kariéry Václava Neckáře. V programu zazní písně ze začátku kariéry v pražském divadle Rokoko (například Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál, Lady Jane, Ša-la-la-la-li), pak z krátkého období...

ADAM ĎURICA, host: MICHAL KINDL

ADAM ĎURICA, host: MICHAL KINDL

ADAM ĎURICA,host:MICHAL KINDL Mandolína, Neľutujem, Spolu, Naše hriechy alebo Zatancuj si so mnou!.. To vše jsou velké hity slovenského zpěváka Adama Ďurici, který se svou kapelou vystoupí na koncertech v Čechách. Přijďte si užít jedinečný zážitek - koncert jednoho z...

O CHYTRÉM HONZOVI A KRÁSNÉ MADLENCE – 9. 10. 2022

O CHYTRÉM HONZOVI A KRÁSNÉ MADLENCE – 9. 10. 2022

Agentura DAP O CHYTRÉM HONZOVI A KRÁSNÉ MADLENCE L. Procházková Honza – snad netypičtější postava českých lidových i klasických pohádek. V této pohádce bojuje proti zlu nejen odvahou, ale i chytrostí a důmyslem a k získání štěstí stačí někdy i bystrý selský rozum. A...

VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM – 7. 10. 2022

VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM – 7. 10. 2022

Agentura Harlekýn VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM Renato Giordano, Rodolfo Sonego Režie a úprava Vladimír Strnisko Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje zdánlivě v každodenní jednotvárnosti. Fabio věnuje většinu svého času práci v bance a...

SMOLÍKOVI A JEJICH PODIVUHODNÉ DOBRODRUŽSTVÍ – 5. 10. 2022

SMOLÍKOVI A JEJICH PODIVUHODNÉ DOBRODRUŽSTVÍ – 5. 10. 2022

PŘELOŽENÉ PŘEDSTAVENÍ Z 21. 2. 2022  Studio DVA SMOLÍKOVI A JEJICH PODIVUHODNÉ DOBRODRUŽSTVÍ Hánusz Miró Režie: Miroslav Hanuš Překlad do maďarštiny a zpět: Miroslav Hanuš Představení s písničkami na motivy kultovního maďarského animovaného seriálu, určené pro...